Izvršni odbori >

Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Najčešća pitanja i odgovori

:: Naslovna strana > Vesti > Urbanističko - arhitektonski konkurs za unapređenje romskog naselja "Grdička Kosa 2" u Kraljevu

29.05.2007.

Konkurs Opštinska stambena agencija Kraljevo u saradnji sa Savezom arhitekata Srbije u okviru "Programa stanovanja i trajne integracije izbeglica" - SIRP koji sprovodi UN-HABITAT u saradnji sa Ministarstvom za infrastrukturu i finansira Vlada Italije oglašava Urbanističko - arhitektonski konkurs za unapređenje romskog naselja "Grdička Kosa 2" u Kraljevu.

Konkurs se raspisuje u cilju obezbeđivanja rada koji će, u celosti ili u određenim segmentima, biti korišćen prilikom pripreme i izrade inkluzivnog i integralnog Programa i Plana detaljne regulacije romskog naselja "Grdička kosa 2" u Kraljevu.

Posebni ciljevi konkursa su:
  • definisanje namene površina i drugih urbanističkih elemenata šireg okruženja romskog naselja radi njegove bolje inkluzije i integracije u socijalni i prostorni sistem grada.
  • definisanje urbanističkog rešenja romskog naselja "Grdička kosa 2" koje će kroz određivanje namene zemljišta (stambenih zona, javnih površina i drugog), regulisanje saobraćajne i infrastrukturne mreže, doprineti unapređenju i razvoju naselja.
  • definisanje arhitektonskih modela uređenja kuće i dvorišta čime će se doprineti kvalitetnijim uslovima stanovanja uz poštovanje okruženja i kulturnog identiteta stanovnika.
Konkurs ima za cilj da ohrabri inovativne urbanističke i arhitektonske predloge i rešenja koji će doprineti realizaciji projekta Integralno unapređenje romskog naselja "Grdička kosa 2" u Kraljevu. Projektom integralnog unapređenja naselja biće promovisane i uključene metode participativnog procesa koje treba da osiguraju realizaciju održivih, kvalitetnih i konkretnih aktivnosti.

Konkurs je raspisan u skladu sa Pravilnikom o sprovođenju konkursa iz oblasti arhitekture i urbanizma Saveza arhitekata Srbije. Pravo učešća na konkursu imaju sva pravna i fizička lica kvalifikovana za ovu vrstu poslova i studenti arhitekture sa teritorije Republike Srbije koji su zvanično podigli originalne konkursne podloge.

Učesnici konkursa mogu podići konkursne podloge u prostorijama Opštinske stambene agencije "Kraljevo" Cara Lazara 84a, kancelarija broj 13, svakog radnog dana od 8.00 do 14.00 i u prostorijama Saveza arhitekata Srbije (Kneza Miloša 7/3, Beograd) svakog radnog dana od 9.00 do 14.00, uz dokaz o uplati 1.050,00 dinara na račun broj 355-1015085-91 Društvo arhitekata Beograd, sa naznakom "konkurs za romsko naselje u Kraljevu".

Predate radove pregledaće Žiri u sastavu:
  • Miodrag Ralević, Ministarstvo za infrastrukturu Republike Srbije
  • Ljuan Koka, Sekretarijat za romsku nacionalnu strategiju Službe za ljudska i manjinska prava
  • Nataša Danilović Hristić, Savez arhitekata Srbije
  • Nenad Mitrović, predstavnik naselja "Grdička kosa 2", Kraljevo
  • Mirko Miladinović, Opština Kraljevo
  • Zoran Đurović, Opštinska stambena agencija "Kraljevo"
  • Lihija Ramirez, UN-HABITAT,SIRP
Žiri će nakon odabira i rangiranja dodeliti sledeće nagrade:

Prva nagrada 200,000.00 dinara
Druga nagrada 140,000.00 dinara
Treća nagrada 90,000.00 dinara

Nagrađeni autori biće pozvani da učestvuju u daljem procesu izrade planske dokumentacije. UN-HABITAT SIRP će publikovati nagrađene radove. Konkurs počinje u ponedeljak 28. maja 2007. godine i završava se predajom radova u utorak, 17. jula 2007. godine u 14.00 sati. U petak, 8. juna 2007. za zainteresovane učesnike konkursa biće organizovana poseta naselju.
Pitanja koja se tiču uslova konkursa učesnici mogu postavljati putem telefona 036/232-200 i 011/344-9200

08. decembar 2022.
eng English