Izvršni odbori >

:: Naslovna strana > Vesti > Seminar GIS - primena u urbanističkom planiranju

28.11.2007.
Seminar GIS - primena u urbanističkom planiranju
  Izvršno veće Vojvodine - Pokrajinski sekreterijat za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo i Izvršni odbor Matične sekcije urbanista Inženjerske komore Srbije organizuju seminar: GIS - primena u urbanističkom planiranju. Skup će biti održan 6. decembra 2007. godine u Novom Sadu u Velikoj Sali Skupštine Autonomne Pokrajine Vojvodine, Platonova 2 od 11:00 časova.

Teme koje će bii izložene na seminaru:
  1. Tehnološki postupak za izradu digitalno kartografske baze APV za oblast urbanizma baziran na satelitskoj i avionskoj daljinskoj detekciji; Dušan Jovanović. dipl.inž. el. Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
  2. Digitalni prostorni model priobalja Dunava; Dubravka Bošković, dipl.inž. el. Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
  3. Digitalni prostorni model područja posebne namene - Specijslni rezervat prirode Obedska bara, Vladimir Pajić, dipl.inž. el. Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
  4. Tehnološki postupak za precizno prikupljanje podataka o drumskoj putnoj mreži u APV, Prof. dr. Zora Konjević Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
  5. Rezultati projekata - osnovni rezultati i mogućnosti primene; Prof. dr. Miro Govedarica, Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
  6. Uspostavljanje informacionog sistema o prostoru za Autonomnu Pokrajinu Vojvodinu, Stojanka Budovalčev Papić, dipl. ek. i Olivera Njegomir dipl. mat.; JP "Zavod za urbanizam Vojvodine"
  7. Primena GIS-a na primeru Opštine Subotica, Jožef Čipa, dipl inž. arh.; JP Direkcija za izgradnju opštine Subotica.
Prijava učesnika od 9:30.
Za sve učesnike obezbeđen je ručak u poslaničkom klubu Skupštine AP Vojvodine.

Kako je predviđeno prisustvo prvih 150 članova Matične sekcije urbanista IKS, pozivamo sve zainteresovane da najkasnije do ponedeljka 03.decembra do 12h potvrde svoj dolazak na e-poštu: ivana.lazin@ingkomora.org.yu (navesti ime, prezime i broj licenca) ili na telefon: 011/32 48-585.

Konačan spisak svih polaznika predavanja možete preuzeti ovde.

29. novembar 2022.
eng English