:: Naslovna strana > Vesti > Predstavnici Komore učestvovali na sastanku Inženjerske inicijative za regionalnu saradnju (IIRS), održanom u Zagrebu 22. aprila 2016. godine

28.04.2016.

Sastanak Inženjerske inicijative za regionalnu saradnju (IIRS) održan je 22. aprila 2016. godine u Zagrebu, na kome su prisustvovali prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije i potpredsednik Evropskog saveta inženjerskih komora, Latinka Obradović, potpredsednica Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije i Ivana Magdelinić,  v.d. sekretara Inženjerske komore Srbije.

Učesnici sastanka bili su predstavnici svih komora članica IIRS, i to: Hrvatske komore inženjera građevinarstva (HKIG), Zvonimir Sever, dipl. građ. inž, predsednik HKIG, dr Mirko Orešković dipl. građ. inž, koordinator IIRS i član Povjerenstva za međunarodnu suradnju HKIG, Ivan Paska, dipl. građ. inž, predsednik Povjerenstva za međunarodnu suradnju HKIG i član Uprvnog odbora HKIG, Željko Sokolić, dipl. građ. inž., član Upravnog odbora HKIG i Željko Matić, dipl. inž. el. predsednik Hrvatske komore inženjera elektrotehnike, Željko Korica, dipl. građ. inž., član Povjerenstva za zakonodavstvo HKIG; Inženjerske komore Crne Gore (IKCG), Ljubo Dušanov Stjepčević, dipl. inž. arh, član Upravnog odbora IKCG i predsednik Izvršnog odbora strukovne Komore arhitekata IKCG, Pero Vukčević, dipl. inž. arh, član Upravnog odbora IKCG i potpredsednik Izvršnog odbora strukovne Komore arhitekata IKCG i Svetislav Popović, dipl. pravnik, generalni sekretar IKCG, Inženjerske zbornice Slovenije (IZS), mr Črtomir Remec, dipl. građ. inž., predsednik IZS i predsednik ECEC-a, Vinko Volčnjak, dipl. inž. el. predsednik matične sekcije elektro inženjera IZS i Renata Gomboc; Komore ovlašćenih arhitekata i ovlašćenih inženjera Makedonije (KOAI) Blaško Dimitrov, predsednik KOAI i dr Mile Dimitrovski, član Upravnog odbora KOAI, Komore inženjera u investicionom projektovanju Bugarske (KIIP) Georgi Kordov, predsednik KKIP.

Projekat čiji je nosilac Inženjerska komora Srbije, Unapređenje interesa ovlašćenih arhitekata i ovlašćenih inženjera, izložila je Latinka Obradović, potpredsednica Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, istakavši da je cilj ovog projekta pronalaženje načina i modaliteta koji vode daljem unapređenju i usklađenosti strukovnih interesa licenciranih arhitekata i inženjera, kako unutar svoje države, tako i na regionalnom nivou.

Na sastanku IIRS prof. dr Dragoslav Šumarac je prezentovao program CTP - Projekat Evropske komisije o zajedničkim principima obrazovanja inženjera Evropske unije. Istakao je veliki značaj ovog projekta za ECEC, a time i za IIRS, obzirom da su članice IIRS i članice ECEC-a. Od ishoda ovog projekta u velikoj meri će zavisiti i pitanje uslova za slobodno kretanje i radno angažovanje inženjera u okviru Evropske unije, obavezno radno iskustvo, dodatna provera znanja i druga pitanja.

Galeriju slika možete pogledati ovde