:: Naslovna strana > Vesti > Učešće Inženjerske komore Srbije na 42. Međunarodnom sajmu građevinarstva

28.04.2016.
Učešće Inženjerske komore Srbije na 42. Međunarodnom sajmu građevinarstva

U Svečanoj sali Upravne zgrade Beogradskog sajma, na dan otvaranja 42. Međunarodnog sajma građevinarstva (UFI) - South East Europe Belgrade Building Expo - SEEBBE 2016. 19. aprila 2016. godine, Inženjerska komora Srbije se predstavila pod motom "Komora ostvarila značajnu ulogu da elektronska objedinjena procedura zaživi u praksi". Sajam građevinarstva je jedan od najznačajnijih specijalizovanih sajmova iz ove delatnosti u regionu Jugoistočne Evrope kako po izložbenom prostoru tako i po broju izlagača. Tog dana, na skupu koji je organizovala Komora, bilo je prisutno više oko 150 učesnika, među kojima su bili prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije, Latinka Obradović, potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, članovi Upravnog odbora Komore mr Biserka Švarc, mr Radoslav Lekić, Saljahudin Muratović, Ljubica Bošnjak, brojni članovi Inženjerske komore iz Beograda i iz cele Srbije i ostali uvaženi gosti. Na početku skupa, prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije pozdravio je i informisao prisutne o najnovijim aktivnostima Komore i planovima u narednom periodu. V. prof. dr Ratko Salatić, predsednik Komisije za permanentno usavršavanje članova Inženjerske komore Srbije i primenu međunarodnih ugovora, prezentovao je kontinuirano profesionalno usavršavanje članova Inženjerske komore Srbije za prošlu i tekuću godinu.

U nastavku programa Fedor Somov, diplomirani građevinski inženjer iz Rusije, održao je predavanje na temu "Nove tehnologije u projektovanju i izvođenju montažnih kuća i stambenih zgrada". Nakon toga, predavanje na temu "Postupak sprovođenja objedinjene procedure elektronskim putem i primena softverske aplikacije" održale su Tatjana Jevđić, diplomirani inženjer građevinarstva i Jelena Antić, diplomirani inženjer arhitekture, kvalifikovani treneri za primenu elektronske objedinjene procedure. Goran Janković, predstavnik firme Rofix, održao je prezentaciju koja se odnosila na inovativne materijale u građevinarstvu, a Jasna Vasić, diplomirani građevinski inženjer, predstavnik firme ROCKWOOL, prezentovala je ROCKWOOL kamenu vunu za fasade.

Galeriju slika možete pogledati ovde