Izvršni odbori >

Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Najčešća pitanja i odgovori

:: Naslovna strana > Vesti > Metodologija određivanja finansijski isplativih setova mera unapređenja energetske efikasnosti i korišćenje obnoviljivih izvora energije

27.05.2015.
  U skladu sa Odlukom o kontinuiranom (permanentnom) profesionalnom usavršavanju članova Inženjerske komore Srbije, broj 1065/1-5. koja je doneta 25. aprila 2014. godine, na Šestoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije i Programom obuke Kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti zajedničkog evropskog programa obuke za 2015. godinu broj 3826/1-9.1. koja je doneta 12. decembra 2014. godine, na Sedmoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije, a u saradnji sa Nemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) - GIZ, biće održano drugo predavanje namenjeno inženjerima energetske efikasnosti zgrada.

Predavanje će biti održano 12. juna 2015. godine, sa početkom u 10 časova, u Beogradu u prostorijama Inženjerske komore Srbije, Bulevar vojvode Mišića 37, a istovremeno će biti prenošeno putem Webinar-a u regionalnim kancelarijama Komore u Nišu, Novom Sadu, Kraljevu i Valjevu, kako bi svim zainteresovanim inženjerima bilo omogućeno prisustvo.

Predavanja će održati Prof. dr Maja Todorović, dipl. inž. maš., profesor Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i zamenik predsednika Komisije za polaganje stručnog ispita iz oblasti energetske efikasnosti zgrada.

Ovo predavanje je namenjeno diplomiranim inženjerima, članovima Inženjerske komore Srbije, nosiocima licenci odgovornog inženjera energetske efikasnosti 381. Prisustvo predavanju se vrednuje 12 bodova.

Prisustvo za inženjere, članove Inženjerske komore Srbije, nosioce licenci odgovornog inženjera energetske efikasnosti 381 je, zahvaljujući podršci Nemačkog društva za međunarodnu saradnju GIZ, besplatno.

Kratak opis predavanja: Procedura proračuna projektnih gubitaka toplote prema standardu SRPS EN 12831:2012 - poređenje sa standardom DIN 4701:1959 Primena finansijski optimalnog seta mera prilikom energetske sanacije zgrada - specifični investicioni troškovi, energetske uštede, finansijski pokazatelji: primeri zgrada u Srbiji Korišćenje obnovljivih izvora energije u oblasti zgradastva (u skladu sa Nacionalnim akcionim planom za korišćenje obnovljivih izvora i evropskom direktivom 2009/28/EC)

Za prisustvo predavanju možete se prijaviti putem sledećih linkova:

Link za prijavu prisustva u Beogradu

Link za prijavu prisustva u Novom Sadu

Link za prijavu prisustva u Nišu

Link za prijavu prisustva u Kraljevu

Link za prijavu prisustva u Valjevu

08. decembar 2022.
eng English