:: Naslovna strana > Vesti >Izbori za članove skupštine Komore u Matičnoj sekcije urbanista

25.03.2008.
Izbori za članove skupštine Komore u Matičnoj sekcije urbanista
  Izvršni odbor Matične sekcije urbanista doneo je Odluku o sprovođenju izbora za članove Skupštine Inženjerske komore Srbije u Matičnoj sekcije urbanista

Za članove Skupštine IKS u Matičnoj sekciji urbanista (u daljem tekstu: članovi Skupštine) bira se 9 članova i to:
  • sa područja regiona Beograd biraju se 3 člana Skupštine;
  • sa područja regiona Subotica bira se 1 član;
  • sa područja regiona Novi Sad bira se 1 član;
  • sa područja regiona Niša bira se 1 član Skupštine;
  • sa područja regiona Čačka bira se 1 član Skupštine;
  • sa područja regiona Kraljeva bira se 1 član;
  • sa područja regiona Kragujevac bira se 1 član.
Birački spisak čine svi licencirani urbanisti, koji se nalazi na sajtu IKS, možete preuzeti ovde.
Ispravke u biračkom spisku mogu se vršiti zaključno sa 01.04.2008 godine, kada se isti zaključuje.

Predlaganje kandidata za članove Skupštine obavlja se u periodu od 10.04.2008. god. - 21.04.2008.godine.

Kandidate za članove Skupštine može predložiti svaki član Matične sekcije urbanista.

Prilikom predlaganja kandidata za članove Skupštine predlagač je u obavezi da za svakog predloženog kandidata dostavi:
  • ime, prezime i broj licence
Član Matične sekcije urbanista može predložiti maksimalno pet kandidata.

Predlaganje kandidata vrši se preko sajta Inženjerske komore Srbije, putem formulara koji će biti objavljen 10.04.2008. godine

Odluku o sprovođenju izbora za članove Skupštine možete preuzeti ovde.