Izvršni odbori >

:: Naslovna strana > Vesti > Forum Urbanum - Sajam urbanizma

18.04.2011.
Forum Urbanum - Sajam urbanizma
  Matična sekcija urbanista organizuje skup "FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", kao redovni godišnji pregled urbanističkih ostvarenja članova sekcije.

Skup FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", se organizujesa temom "Izazovi i dostignuća urbanističkog planiranja" - podtema "Šta smo naučili u 2010. i 2011. godini", kao izložba radova iz oblasti urbanističkog planiranja (GUP, PGR, PDR i ostali urbanistički dokumenti, studije i analize).

FORUM URBANUM je koncipiran kao izložba radova urbanista Srbije - članova Sekcije i eventualno gostiju iz inostranstva, uz koju će profesionalci moći i da prikažu metode koje su koristili, da predstave svoj rad, da iznesu probleme ili dileme sa kojima su se suočavali i da razmene iskustva sa profesionalnim urbanistima iz drugih regiona.

Skup će se održati u Ivanjici, u hotelu Park, od 16. do 18. juna 2011. godine (četvrtak, petak, subota).

Predviđeno je da Matična sekcija urbanista snosi troškove smeštaja i boravka u Ivanjici za svoje članove (licencirane urbaniste sa šiframa 200, 201, 202 i 203). Međutim, pošto je broj mesta ograničen na 90, prednost imaju članovi sekcije urbanista koji pripreme svoje radove za skup, a dalje, do konačnog broja od 90, po redosledu prijavljivanja, proporcionalno po regionima, u skladu sa regionalnom organizacijom Komore.

Drugi zainteresovani i oni koji zakasne sa prijavom, a imaju želju da prisustvuju skupu, mogu da obezbede smeštaj u svojoj režiji, u sobama hotela City (kontakt osoba - Aco Lakićević, tel. 032/661-150).

Molimo sve zainteresovane članove, da se prijave sekretaru Matične sekcije urbanista, Ivani Lazin na e-mail ivana.lazin@ingkomora.rs (poslati ime, prezime i broj licence, mesto boravka kao i informaciju koji rad ili plan pripremate za sajam, odnosno naznaku da samo učestvujete na skupu). Prijavljivanje učesnika počinje 18.04.2011., a zaključuje se 30.04.2011. godine.

Pozivamo Vas ujedno da počnete pripreme za prikazivanje svog rada (urbanistički plan, urbanistički projekat, studiju i analizu ili drugo po vašem izboru iz oblasti urbanističkog planiranja), a koji je vezan za glavnu temu skupa i to:
  1. Sažetak u PDF formatu, tekstualno do 500 reči i jedan grafički prilog;
  2. za izložbu (jedan do najviše tri lista formata 70/100cm),
  3. za prezentaciju (power point - maximum 5 minuta) i
  4. za publikaciju sa skupa u štampanoj formi (rezime glavnih osobina rada ili tema koje na osnovu konkretnog rada želite da prodiskutuje sa kolegama, na dve do tri A4 strane, word, default tastatura i font)
Rok (termin) za dostavljanje sažetka radova (prezentacija, tekstova i listova za izlaganje) Sekretarijatu Komore (sekretaru Sekcije, Ivani Lazin - sa naznakom za Forum urbanum) je od 18.04.2011. do 20.05. 2010. godine. Posle 20.05.2010, neće se primati novi radovi ili dodatni materijali.

Selekciju radova izvršiće Izvršni odbor Matične sekcije urbanista, u roku dostavljenih sažetaka, po sledećim kriterijumima:
  • 1.Da je prijavljeni rad doprinosi unapredjenju prostora;
  • 2.Da rad pruža mogućnost proširenja znanja u oblasti planiranja, uređenja i oblikovanja prostora.
Do 30.04.2010. godine, pitanja ili dileme koje se odnose na organizaciju i tematiku Skupa (rada/plana) možete razrešiti u kontaktu sa Organizacionim odborom ili sekretarom sekcije.

Do 02.06.2011. godine Izvršni odbor će obavestiti sve autore prijavljenih radova o rezultatu selekcije I daljoj pripremi za skup.

Sledeća detaljnija informacija sa programom i satnicom skupa biće Vam dostavljena do 06.06.2011. kad bude zaključena lista izlagača i učesnika.

S poštovanjem,
Organizacioni odbor Skupa: Milorad Miladinović dipl.inž.arh., Milan Pejić, dipl.prostorni planer, i Miljko Glavinić, dipl.inž.arh.
Predsednik Matične sekcije urbanista
Milorad Miladinović,dipl.inž.arh.s.r.