:: Naslovna strana > Vesti >Održana Peta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije

14.05.2008.
Održana Peta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije
  Peta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije održana je 8. maja 2008. godine u Svečanoj sali Građevinskog fakulteta u Beogradu. Sednici Skupštine prisustvovalo je 75 od 120 članova najvišeg organa Komore. Skupštinom je predsedavao prof. dr Branislav Mitrović, predsednik, diplomirani inženjer arhitekture, akademik i redovni profesor Arhitektonskog fakulteta u Beogradu. Na Petoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije donete su sledeće odluke:
  1. Doneta je Odluka kojom se konstatuje članstvo po položaju, i to:
    • imenovanom predstavniku Ministarstva za infrastrukturu u Nadzornom odboru Inženjerske komore Srbije;
    • imenovanim predstavnicima Ministarstva za infrastrukturu u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije;
    • predsednicima izvršnih odbora matičnih sekcija u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije.
  2. Usvojen je Izveštaj o radu Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije.
  3. Usvojen je Izveštaj o radu Inženjerske komore Srbije u 2007. godini.
  4. Usvojen je Izveštaj o finansijskom poslovanju Inženjerske komore Srbije u 2007. godini.
  5. Izabrani su:
    • za predsednika Nadzornog odbora, Gligor Obrenović, dipl.građ.inž.
    • za člana Nadzornog odbora, prof. dr Titoslav Živanović, dipl.inž.maš.
  6. Donet je Plan i program rada Inženjerske komore Srbije za 2008. godinu.
  7. Doneta je Odluka o članarini za članove Inženjerske komore Srbije u 2008. godini.
  8. Doneta je Odluka o naknadi za izdavanje licenci u 2008. godini.
  9. Donet je Finansijski plan Inženjerske komore Srbije u 2008. godini.
  10. Usvojen je Izveštaj o radu Suda časti Inženjerske komore Srbije u 2007. godini, sa izveštajima Tužioca i Branioca Komore.
  11. Usvojeni su izveštaji stalnih radnih tela Skupštine Inženjerske komore Srbije i to:
    • Komisije za propise;
    • Komisije za informisanje i
    • Komisije za predstavke i predloge.