:: Naslovna strana > Vesti >Rezultati Konkursa za poboljšanje načina i tehnologije izgradnje stambenih objekata u selima Srbije pod nazivom "Lepa Srbija"

09.07.2010.
  Upravni odbor Inženjerske komora Srbije je na 17. redovnoj sednici, održanoj 08. jula 2010. godine, usvojio Izveštaj žirija o rezultatima Opšteg javnog anonimnog konkursa za poboljšanje načina i tehnologije izgradnje stambenih objekata u selima Srbije pod nazivom "Lepa Srbija".

PRVA NAGRADA
Autorska šifra - 95112; Radna šifra - 05 , u iznosu od 300.000,00 din
  1. Dr Mila Pucar, dipl.inž.arh., autor i rukovodilac tima;
  2. Sanja Simonović, dipl.inž.arh., koautor;
  3. Nataša Janković, dipl.inž.arh., koautor;
  4. Ana Popović, dipl.inž.građ., saradnik;
  5. Milorad Bogdanović, dipl.inž.maš., saradnik;
  6. Mr Marina Nenković-Riznić, dipl.pr.planer, saradnik.

DRUGA NAGRADA
Autorska šifra - 53452; Radna šifra - 01 , u iznosu od 100.000,00 din
Autor: Ana Kovenc-Vujić, dipl.inž.arh.

TREĆA NAGRADA
Autorska šifra - 15349; Radna šifra - 03 , u iznosu od 50.000,00 din
  1. Dušan Tešić, dipl.inž.arh., autor;
  2. Miloš Stanković, dipl.inž.arh., autor;
  3. Zlatibor Stanković, građ.inž., koordinator tima.

ČETVRTA NAGRADA
Autorska šifra - 17512; Radna šifra - 04 , u iznosu od 50.000,00 din
  1. Dušan Tešić, dipl.inž.arh., autor;
  2. Miloš Stanković, dipl.inž.arh., autor;
  3. Zlatibor Stanković, građ.inž., koordinator tima.

Cilj konkursa je bio da na osnovu izabranih radova žiri i nagrađeni timovi naprave sintezu u vidu preporuka - priručnika za poboljšanje načina i tehnologije izgradnje stambenih objekata u selima Srbije. Na osnovu predloženih uputstava i odluke žirija, nagrađenim radovima će biti povereno projektovanje tri objekta za određena područja kao uzorni primeri i ogledni objekti. Pomenuta projektna dokumentacija mora biti urađena u skladu sa čl.120. Zakona o planiranju i izgradnji ("Sl.glasnik RS" br.72/09).