Izvršni odbori >

Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Najčešća pitanja i odgovori

:: Naslovna strana > Vesti >I ove godine Komora učestvovala na Veselom spustu u Kraljevu, 29. juna 2008. godine

09.07.2008.
  Veseli spustVeseli spust je manifestacija koja se u Kraljevu održava već devetnaest godina. Ovu manifestaciju prati i čitav niz događanja kao što je Obuka spasilaca na vodi i prva pomoć, novinarski spust, takmičenje u triatlonu (bicikl, trčanje, kajak), Sajam nautike, sporta, lova i ribolova, Promocija Magliča sa okolinom...

Ove godine Regionalni odbori podsekcija sa regiona Kraljevo, 26. juna 2008.god. organizovali su predavanje "Uređenje obale Ibra - kompleks Maglič". Predstavljeno je idejno rešenje uređenja leve obale Ibra naspram utvrđenog grada Maglič, koji je nekada bio zaštita Sopoćanima, Studenici i Žiči, a danas je polazna tačka Veselog spusta. Cilj ovog predavanja je bio da se pokrene inicijativa i daju smernice za dalji razvoj ovog područja, s obzirom na kulturni značaj i turistički potencijal.

Kao i prošle godine, Regionalni odbori podsekcija sa regiona Kraljeva su, zajedno sa svojim gostima, učestvovali na Veselom spustu. Među dve hiljade plovila, učestvovala su i dva čamca sa predstavnicima Inženjerske komore Srbije. Pored članova regionalnih odbora podsekcija sa regiona Kraljeva, ovom druženju se pridružio i predsednik Izvršnog odbora matične sekcije urbanista - Mirko Miladinović, član Izvršnog odbora matične sekcije projektanata - Goran Veličković i član Izvršnog odbora matične sekcije izvođača radova - Goran Cvetkov. Kao gosti iz Beograda učestvovali su Vlada Slavica, dipl.inž.arh., projektant Arene i Zorica Slavković, dipl.inž.arh. Na obali Ibra priređen je doček i ručak u prirodi.

Kao i svake godine, realizaciju ovih aktivnosti je pomogla Amiga DOO iz Krljeva.

08. decembar 2022.
eng English