:: Naslovna strana > Vesti > Predlog za preispitivanje Pravilnika o sadržini i načinu objavljivanja podataka registra inženjera Inženjerske komore Srbije i predlog izmena sastava komisija za polaganje stručnih ispita upućeni Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture

08.02.2016.

Inženjerska komora Srbije obratila se Povereniku za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, u cilju pravilne primene Pravilnika o sadržini i načinu objavljivanja podataka registra inženjera Inženjerske komore Srbije, sa aspekta Zakona o zaštiti podataka o ličnosti.

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti je, povodom toga Inženjerskoj komori Srbije dostavio akt u kojem je pored ostalog, konstatovao da „predmetni Pravilnik kao osnov obrade podataka o ličnosti inženjera Inženjerske komore Srbije nije u skladu sa Ustavom Republike Srbije. Stoga ni obrada podataka koja bi podrazumevala objavljivanje pojedinih podataka o ličnosti na internet stranici Komore ne bi mogla da bude ustavna, te samim tim ni zakonita.“

Saglasno navedenom, Inženjerska komora Srbije je ovaj akt Poverenika dostavila Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i predložila preispitivanje ovog Pravilnika.

Dopis Povereniku možete pogledati ovde.

Mišljenje Poverenika možete pogledati ovde.

Dopis Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture možete pogledati ovde.

Vaše sugestije u vezi Pravilnika možete dostaviti na sledeću e-mail adresu registarpredlozi@ingkomora.rs

Takođe, Inženjerska komora Srbije, na inicijativu predsednika komisija za polaganje stručnih ispita, dostavila je Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture predlog za izmene rešenja o obrazovanju komisija za polaganje stručnih ispita i imenovanju ispitivača za opšti i posebni deo.

Predloge za izmene sastava komisija za stručne ispite možete pogledati ovde.