:: Naslovna strana > Tribina "Primena propisa u projektovanju i izgradnji"

06.02.2008.
Tribina "Primena propisa u projektovanju i izgradnji"
  U organizaciji Regionalnih odbora podsekcija diplomiranih građevinskih inženjera sa regiona Niša održaće se

tribina sa temom:

PRIMENA PROPISA U PROJEKTOVANJU I IZGRADNJI

Petak 08. februar 2008. godine, u Vranju
Skupštinska sala opštine Vranje
V Kongres br.1, Vranje
Početak: 15:00 časova

PROGRAM:
  • Obraćanje Predsednika opštine Vranja i ostalih predsednika opština Pčinskog okruga
  • Predstavljanje Inženjerske komore Srbije
    /Tatjana Đorđević, dipl.građ.inž., Predsednik Izvršnog odbora matične sekcije izvođača radova/
  • Aktivnosti prostornog planiranja od značaja za opštine Južnog Pomomoravlja
    /Republička agencija za prostorno planiranje/
  • Ka generalnom planu Vranja...
    /Većija Kostić, dipl.inž.arh., Šef odseka za urbanizam opštine Vranje/
  • Veza između planske dokumentacije i projektovanja - Problemi dobijanja građevinske dozvole
    /Ljiljana Mujagić, dipl.pros.planer/
  • Projekat rekonstrukcije lokalnih puteva (susedski program sa opštinom Trn - Republika Bugarska)
    /Olivera Veličković, dpl.građ.inž., Desanka Najdanović, dipl.građ.inž., Dušan Momčilović, dipl.inž.arh., Gabrijela Nokolov, dipl.inž./
  • Gasifikacija Juga Srbije - Magistralni gasovod MG - 11 (Niš - Leskovac - Vranje)
    /Dragan Živković, dipl.maš.inž., menadžer energetike/
  • Seoski - etno turizam - Budućnost Nacionalnog parka Vlasina i Srpskog turizma
    /Ljubiša Mitić, dipl.građ.inž./
  • Hram Svetog cara Lazara i svih Srpskih mučenika (sa osvrtom na izvođenje radova)
    /Direkcija za građevinsko zemljište i puteve opštine Vladičin Han i GP "Banković" Crna Trava/
Cilj Tribine je nastavak saradnje sa organima Lokalne samouprave, sagledavanje uloge članova IKS-a u lokalnoj samoupravi i odnos sa lokalnom samoupravom, praćenje primene propisa, razmena iskustava na regionu, sagledavanje današnjih problema graditeljstva u Srbiji i to sa što je moguće više aspekata. Želimo da posledica tog sagledavanja bude definisanje zaključaka koji će svima nama pomoći da što racionalnije, jeftinije i efikasnije gradimo.

Svi zainteresovani članovi svoje prisustvo mogu prijaviti do petka 08.02.2008 godine do 12 časova na telefon: 017/405-215 ili e-poštu: ingkomvr@ingkomora.org.yu (navesti ime, prezime i broj licence), kontakt osoba: Sonja Kostić, tehnički sekretar.

Za članove Komore prisustvo je besplatno.