:: Naslovna strana > Vesti >Izložba i promocija monografije arhitekte Bore Radusinovića dobitnika Tabakovićeve nagrade za arhitekturu 2010

05.11.2010.

Društvo arhitekata Novog Sada i Inženjerska komora Srbije - Regionalni odbor podsekcije diplomiranih inženjera arhitekture matičnih sekcija projektanata i izvodjača radova regionalnog centra Novi Sad, pozivaju Vas na svečano otvaranje:

"Izložba i promocija monografije arhitekte Bore Radusinovića dobitnika Tabakovićeve nagrade za arhitekturu 2010"

Galerija Matice srpske, Trg galerija 1, Novi Sad
9. novembra 2010.god. u 18 časova

PROGRAM:
  • Pozdravna reč predsednika DaNS-a, g-din Srđan Crkvenjakov, dipl.inž.arh.
  • Pozdravna reč predstavnika Inženjerske komore Srbije
  • Svečano uručenje plakete i povelje ovogodišnjem dobitniku Bori Radusinoviću, dipl.inž.arh., uručiće predsednik veća za dodelu Tabakovićeve nagrade g-din Miroslav Krstonošić, dipl.inž.arh.
  • Svečano otvranje izložbe radova g-dina Bore Radusinovića, dipl.inž.arh.
  • Diskusija / koktel
  • Svečano zatvaranje "Izložbe i monografije arhitekte Bore Radusinovića dobitnika Tabakovićeve nagrade 2010"

Bora Radusinović, dipl.inž.arh., član Izvršnog odbora matične sekcije projetanata i Skupštine Inženjerske komore Srbije, autor je niza projekata i izvedenih poslovnih objekata, individualnih i kolektivnih stambenih objekata, rekonstrukcija i enterijera širom Srbije, u svojoj više od četiri decenije dugoj i plodnoj karijeri. Kao član u stručnim organizacijama dao je veliki doprinos unapređenju i afirmaciji struke. Nagradu koja nosi ime po čuvenom arhitekti Đorđu Tabakoviću dodeljuje Društvo arhitekata Novog Sada

Tabakovićeva nagarada za arhitekturu - najznačajnije je priznanje za arhitektonsko stvaralaštvo koje dodeljuje DaNS. Ustanovljeno je 1994.godine i znak je priznanja jednom od pionira naše moderne arhitekture, istaknutom graditelju Novog Sada i Vojvodine, arhitekti Đorđu Tabakoviću (1897- 1971):

Pozivaju se svi zainteresovani članovi Komore da posete Izložbu i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.