Izvršni odbori >

:: Naslovna strana > Vesti >Prezentacija Programskog Paketa Tele-CAD-GIS

01.10.2008.
Prezentacija Programskog Paketa Tele-CAD-GIS
  U organizaciji Regionalnog Odbora podsekcije diplomiranih inženjera elektrotehnike sa regiona Novi Sad, održaće se predavanje na temu:

"Prezentacija TeleCAD - GIS projekta i jednog primera planiranja kombinovanja kablovske i bežične mreže u WiMAX tehnologiji sa osvrtom na primenu softverskih alata TeleCAD - GIS i NIR"

PETAK, 03.oktobar 2008. godine, u Novom Sadu
"Žuta sala" pogonsko - poslovne zgrade Elektrovojvodine
Službeni ulaz br.5 Bul.Oslobođenja br.100
početak: 12,00 časova

PROGRAM PREDAVANJA
  • 12,00 - 12,10 Uvodna reč: Značaj primene softverskih alata u planiranju i projektovanju mreža - Mirjana Jarić-Ćirić, dipl.inž.el., Podpredsednik regionalnog odbora Beograd podsekcije elektroinženjera.
  • 12,10 - 12,40 GIS rešenja u planiranju i projektovanju telekomunikacionih mreža sa osvrtom na implementaciju softverskih paketa TeleCAD - GIS u telekomu Srbija Goran Medić, dipl.inž.el., - INOVA - geoinformatika d.o.o.
  • 12,40 - 12,50 Značaj radio planiranja u realizaciji bežičnih pristupnih mreža sa opisom softverskih paketa NIR isporučioca HEXAGON ltd. mr Slađana Jovanović, dipl.inž.el., Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 12,50 - 13,00 Diskusija sa učesnicima
  • 13,00 - 13,30 Pauza
  • 13,30 - 13,45 Primena softverskih alata u stavaranju GIS okruženja pri planiranju pristupne mreže u naselju Kaluđerica. Aleksandar Vukosavljević, dipl.inž.el.,Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 13,45 - 14,00 Pregled planiranih servisa i saobraćajni model za korisnike pristupne mreže u naselju Kaluđerica. Jelena Milinković, dipl.inž.el., - Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 14,00 - 14,15 Opis tehničkog rešenja bežične pristupne mreže u WiMAX tehnologiji, kablovske pristupne mreže i kombinovanog rešenja za pristupnu mrežu u naselju Kaluđerica. Milica Popović, dipl.inž.el., Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 14,15 - 14,30 Tehničko - ekonomska analiza predloženih tehničkih rešenja pristupne mreže u naselju Kaluđerica. Jelena Milinković, dipl.inž.el., Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 14,30 - 14,40 Uporedna analiza predloženih tehničkih rešenja i zaključak mr Slađana Jovanović, dipl.inž.el., Telekom Srbija, Direkcija za mrežu.
  • 14,40 - Diskusija
Pozivamo sve zainteresovane članove da najkasnije do petka 03.10.2008 godine do 10,00 časova prijave svoje prisustvo na telefon: 021/557750 ili e-poštu: ingkomns@ingkomora.rs (navesti ime, prezime i broj licence), kontakt osoba: Ljilja Grujić.

Za članove Komore prisustvo je besplatno.

01. decembar 2022.
eng English