Prirodne katastrofe i pejzažna arhitektura - uloga struke u prevenciji i saniranju posledica poplava
Ciljne grupe
Licencirani inženjeri pejzažne arhitekture pejzažne arhitekture i inženjerima šumarstva - oblast ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa
Predavači
prof. dr Ratko Ristić, Šumarski fakultet u Beogradu,
dr Boris Radić, docent, Šumarski fakultet u Beogradu,
Prof. Antje Stokman, Univerzitet u Štutgartu,
Alenka Padežnik, Celje, Slovenija,
Program
Predavanje se odnosi na direktnu i indirektnu ulogu ekosistema i zelene infrastrukture u prevenciji poplava i saniranju posledica poplava.
Termin održavanja
Četvrtak, 04. jun 2015. godine,
početak: 18:00 časova
Mesto održavanja
Beograd, Svečana sala Skupštine grada Beograda, Dragoslava Jovanovića 2
Cilj i očekivani rezultati
Osnovne koristi ovakvog pristupa podrazumevaju kontrolu površinskog oticaja, manju pojavnost efekta toplotnog ostrva, povećan biodiverzitet, proizvodnja hrane, bolji kvalitet vazduha, održiva proizvodnja energije, čista voda i zdravija zemljišta, kao i druge funkcije koje vode ka povećanju kvaliteta života kroz prostore za rekreaciju.
Napomena
Predavanje je vrednovano sa 5 bodova za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova za predavače koji su članovi Komore i uvršćeno u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015.godinu.
Spisak prijavljenih učesnika: Prirodne katastrofe i pejzažna arhitektura - uloga struke u prevenciji i saniranju posledica poplava