:: Naslovna strana > Glasnik broj 3 > Povod za stav - Molim da ovo objavite

Odštampaj

Molim da ovo objavite
- Ranko Tomić -

Stvarno ne mogu da shvatim zašto se Komora bavi Operom, kada je osnovni cilj postojanja Komore unapređenje kvaliteta usluga u građevinarstvu - dakle briga o tome šta i kako rade inženjeri.

Trebalo bi da se bavite međusobnim odnosom inženjera, zatim odnosom između inženjera i preduzeća u kojima rade, kao i između naručilaca i izvršilaca poslova u građevinarstvu. U ovom trenutku nemate osnovne stvari vezane za struku rešene na zadovoljavajući način: cenovnik, mehanizme za poštovanje cenovnika, mehanizme za sprečavanje nelojalne konkurencije, prava na izradu projekata prema školskoj spremi, način za zaštitu naručilaca i izvršilaca u međusobnom poslovanju, propise o obavezama, pravima i odgovornosti projektanata, propise o zaštiti prava inženjera u preduzećima u kojima rade I tako dalje. Malo li je?

Kakve veze ima Opera sa tim?

Pozdrav, Ranko Tomić

Pročitajte iz oblasti "Povod za stav" i:

<<< Nazad na sadržaj